Výlety a aktivity

Milí hosté, nás statek svojí polohou vybízí k řadě volnočasových aktivit po okolí, ať už je to pěší turistika, cyklovýlety a mnoho dalšího a to v jakémkoliv ročním období. Nechte si vyprávět pozoruhodné příběhy okolní krajiny. Ukážeme vám krásná místa, kam se můžete vydat.

Jízda na koni a rybaření

Jízda na koni a rybaření

Rádi doporučíme, kde si můžete domluvit projížďku na koni, abyste si okolní krajinu prohlédli z jiného úhlu (třeba v jezdeckém areálu Královický Dvůr, které je zhruba 10 km od statku). Místní rybáři vás zase mohou naučit chytat ryby u malebného rybníka, protože nic nepotěší víc než vlastní úlovek.

Vyjížďky na kole

Půjčíme vám kolo a ukážeme vám ty nejzajímavější cesty. Můžete se vydat na zámek do Nelahozevsi, do muzea studené války ve Zvoleněvsi, do Lázní Mšené, na venkovské trhy do Ředhošti, na ovocnou stezku blízko Slaného, na Slánskou horu nebo jen tak vstříc dech beroucímu panoramatu Českého středohoří. Pohodlná cyklostezka odsud vede také do Prahy.

Vyjížďky na kole
Pravěká turistika

Pravěká turistika

Okolím Luníkova kráčely dějiny. Ještě dnes tu můžete najít vzácný odkaz nejdávnějších dob. Na památné hoře Říp, v archeologickém areálu Bečovské křemence, u kamenných uskupení Kounovských řad nebo u tajuplných menhirů jako by se zastavil čas.

》PRO ŠKOLY《

Výukové místnosti

Ať už pořádáte firemní školení nebo hledáte netradiční prostředí pro hodinu přírodopisu, u nás budete mít dostatek prostoru. Kromě místnosti s projektorem vám poskytneme také zatřešenou venkovní učebnu.

Ohniště s posezením

Co by to bylo za školní výlet nebo teambuilding bez opékání buřtů! Nabízíme vám pohodlné posezení u ohně, kde si můžete zazpívat s kytarou nebo jen tak koukat na hvězdy.

Edukační zahrada

Chcete svým žákům ukázat, odkud pochází bylinky, zelenina a ovoce, které jsou zvyklí vídat jen na pultech supermarketů? Provedeme je mezi záhonky, kde se pěstují všechny možné druhy rostlin, a necháme je ochutnat cokoliv, co si sami utrhnou.

Přejít nahoru